Určitě máte větší nebo menší touhu zkusit se vyfotit polonahá anebo úplně nahá… Ale jak, kde, s kým?

Ženská nahota je krásná. Nahota je přirozená…

Tak předně, po první zkušenosti zjistíte, že to ale vůbec nic není. Po pár prvních fotkách, po pár prvních minutách zjistíte, že se bojíte méně a méně. A po dalších minutách vám ani nepřijde, že někde pózujete před objektivem.

Přestanete vnímat okolí, jen zkoušíte své pózy jako před zrcadlem. Bez zrcadla.

Nebojte se, fotograf je také člověk. Správný fotograf to bere jako ne zaměstnání, ne jako práci. Skutečný fotograf to bere jako své poslání, zábavu. Bere to jako další zkušenost.

Pro skutečného fotografa budete vždy ŽENOU. Nikoliv kusem krásného masa. Fotograf se k vám bude chovat s úctou a nadhledem. Fotograf vám nebude přikazovat, ale jen doporučovat. Fotograf pro vás bude partnerem a nikoliv šéfem.

Berte fotografa jako svého přítele. Povídejte si s ním. On si bude povídat s vámi. To je perfektní moment k vašemu uvolnění. Nebojte se. I já jsem také obyčejný člověk. Mám rád legraci a zkusím vás rozesmívat, uvolnit. Na fotkách proto nebude vidět strnulost a strach. Z fotek by měla být vidět vaše pohoda a klid. Radost z focení. Proto je důležitá komunikace mezi námi.

Kde budeme fotit?

Dávám přednost focení venku. Přírodní světlo a pozadí. To jsou dvě moje tajemství, které používám. Samozřejmě, místo spolu dohodneme. Nemusíte se obávat, že budeme fotit někde, kde bude spousta lidí. Je to jen o naší domluvě.

Proč venku?

Venku máme neomezené možnosti pozadí. Stromy, louky, tráva, domy, řeky, voda, památky,… Venku to není umělé. Při fotografování venku vzniknou nezapomenutelné fotografie i okamžiky. Každé fotografování je jediněčné. Jednou je slunečno, jindy polojasno. Velice krásné akty vznikají před bouřkou.

Nebude pršet?

Jestli ano, najdeme náhradní termín nebo místo. Jen poznámka na okraj: fotky v dešti jsou také velice dobré. Netradiční.

Nebyl by interiér?

Ano, je k dispozici. Průběžně obměňuji různé interiéry. Od nezařízeného až po zrekonstruovaný statek. Tuto možnost využívám hlavně v zimě a chladném počasí. Popř. pokud fotíme v nějakých ruinách, pak v létě a teplém počasí. V každém případě beru ohled na zdraví fotografované ženy.

Ráda bych si půjčila ateliér?

Není problém. Po Praze si mohu zapůjčit několik ateliérů. Jen je třeba složit zálohu, neboť je třeba ateliér rezervovat dopředu. Doporučuji však jako poslední možnost.

Chtěla bych fotit doma. Půjde to?

Ano. Rád. U Vás doma je to pro Vás „domácí půda“. Tady to znáte. Umíte si to představit. Máte k dispozici šatník i zrcadlo. Prostě vše to, co máte doma.

Jak se mám upravit?

Mějte upravené, umyté vlasy. Nezapomeňte na pěknou manikúru a pedikúru. Asi sama dobře víte, co vám sluší za make-up. Výrazně se naličte. Více, než kamkoliv jinam. Uvidíte, že to přehnané ve výsledku nebude. A hlavně dobrou náladu, ta je hodně důležitá.

Mám se nechat profesionálně nalíčit?

Pokud opravdu chcete ještě lepší kvalitu na fotce, velice doporučuji připlatit si službu profesionální vizážistky s profesionální kosmetikou. Když už jste se odhodlala jít se vyfotit, proč nevyužít tuto službu pro ještě lepší výsledek? Uvidíte, že v tomto nemá cenu šetřit. Výsledek bude stát za to. Vizážistka velice přesně dokáže odhadnout jak nalíčit pro určený typ focení. Doporučuji pro glamour i akt. Nicméně, je to mé doporučení, nikoliv požadavek.

Co s sebou?

Sexy prádlo, noční košilky, průhledné topíky, košile, šaty, sukně, podvazky, boty na podpatku, šperky, džíny, šátky, šály, …

Ale ještě důležitejší je vzít si na sebe to, v čem se cítíte sexy a navíc pohodlně.

Jak se mám tvářit? Jak se mám chovat?

Doporučuji pro focení aktů nebo poloaktů nemít na sobě hodinu až dvě před focením prádlo. Otlaky po prádle jsou vidět. Je skoro nemožné je vyretušovat a stojí to zbytečně spoustu času.

Předchozí rada ovšem platí také pro focení v prádle. To si obléknete až pak na místě. Opět nebudou nepříjemné otlaky na kůži od předchozího prádla.

Doporučuji používat boty na podpadku. Rozdíl na fotkách bude viditelný.

Chovejte se normálně, uvolněně. Uděláme pár fotek, ukážeme si, jak to vypadá, řekneme si spolu, co je dobré. A pokračujeme s další sérií, třeba deset fotek. A opět se spolu na ně podíváme a zhodnotíme. Výsledek budeme spolu průběžně upravovat až do nejlepší možné dokonalosti, které v místě a čase půjde dosáhnout.

To se mám svléknout před cizím mužem?

Ten cizí muž je fotograf. Něco jako lékař. Akorát že to bude mnohem příjemnější 🙂 Nicméně, pokud se stále bojíte, vezměte si s sebou svojí kamarádku. Fotograf se plně soustředí na focení. Dívá se na vás přes hledáček fotoaparátu. Dívá se na vás ve skutečnosti. A plně se snaží, abyste byla s výsledkem spokojená.

Jak dlouho to bude trvat?

Záleží na rozsahu Vašeho požadavku. Chcete mít jen třeba jednu fotografii ve velkém rozměru v bytě? Nebo celý kalendář? Je to individuální, ale většinou to trvá od dvou do čtyřech hodin. Je možné, že se fotografie vyvedou ihned napoprvé. Nicméně zkušenost je taková, že je třeba nafotit řádově několik set fotografií, aby se dal udělat slušný kalendář. Pokud jde pouze o jednu fotografii, doba se samozřejmě zkracuje. Nicméně doporučuji vyhradit si čas aspoň na tři hodiny. Nebudete ve stresu, že už není čas, nestíháte apod. Když máte čas, je to velice poznat na fotografiích. Jste uvolněná, klidná.

RÁD Vám udělám pouze jednorázovou zakázku, ale JEŠTĚ RADŠI budu spolupracovat dlouhodobě a za výrazně lepších podmínek. Každé další setkání je lepší a lepší. Focení je zábava a radost, nikoliv povinnost.